kalendarz imprez


KONCERTY W ROKU SZKOLNYM 2013/2014

Wrzesień 2013

„Na wesoło i poważnie”

- tradycyjnie rozpoczynamy nasze spotkania programem z udziałem muzyków klasycznych. W tym rokuw koncercie wezmą udział: puzonista, altowiolistka, muzyk grający na pile oraz pianista. Muzycy zagrają kompozycje klasyczne, jak i przykłady lżejszej, weselszej muzy.

Październik 2013

Pokaz tańców gruzińskich”.

- Z Tbilisi, stolicy Gruzji, przyjadą soliści tancerze Zespołu Ludowego „Iberia” .Zaprezentująmłodym widzom w Polsce pełny temperamentu pokaz niezwykle popisowych,gruzińskich tańców.

Listopad 2013

Polskie tańce narodowe”

- w miesiącu obchodów Narodowego Święta Niepodległości dwie pary tancerzy ubranych w barwne kostiumy zatańczą poloneza, mazura, kujawiaka, oberka i krakowiaka.

Grudzień 2013

„O sztuce śpiewania”

- wystąpi trzygłosowy zespół śpiewaków (jeden głos żeński i dwa głosy męskie).W programie usłyszymy opracowania różnych utworów z dziejów muzyki na trzygłosowy zespół wokalny, w tym także kolędy.

Styczeń 2014

„Szaleństwa karnawału” - „O bluesie, rock’nrollu i innych wesołych rytmach”

- muzyka rozrywkowa w wykonaniu grupy rockowej (dwie gitary, saksofon, gitara basowa, śpiew, perkusja). Jest to program prezentowany w okresie karnawału, który niezmiennie cieszy się ogromnym powodzeniem u dzieci i młodzieży.

Luty 2014

„Fryderyk Chopin –sercem Polak, talentem świata obywatel.” ,„O Frycku z Żelazowej Woli, co świat fortepianem zawojował

-z okazji kolejnej rocznicy urodzin najwybitniejszego polskiego pianisty i kompozytora zaprezentujemy program przybliżający młodzieży i dzieciom jego postać oraz muzykę. W programie usłyszymy najbardziej znane kompozycje fortepianowe i wokalne (fortepian, sopran, bas).

Marzec 2014

„Koncert muzyki żydowskiej”

- w koncercie wystąpi grupa „Klezmafour”, zespół jest laureatem niezwykle prestiżowego InternationalJewish Music Festival 2010 w Amsterdamie (skrzypce, klarnet, akordeon, kontrabas, perkusja).W programie muzyka żydowska.

Kwiecień 2014

„Od Vivaldiego do Piazzolli”

- w koncercie weźmie udział Trio Akordeonowe Free Accordions. Zespół odnosił sukcesy na wielu ważnych koncertach i festiwalach. W programie zabrzmi zarówno muzyka klasyczna jak i bardziej współczesne wybitne kompozycje, także te z kręgu muzyki rozrywkowej.

Maj 2014

„Rozrywkowe opracowania muzyki klasycznej”- „Co to za melodia?” - utrzymany w pogodnym nastroju program, w którym wykonamy znane melodie klasyczne w opracowaniach rozrywkowych. Muzycy zagrają na saksofonie, fortepianie, gitarze basowej i perkusji. Zabrzmi m.in. muzyka J.S.Bacha, W.A.Mozarta, L.v.Beethovena, F.Chopina, J.Brahmsa, S.Prokofiewa i innych kompozytorów.

Czerwiec 2014

„W wakacyjnym nastroju”

- koncert szantowej grupy „Stara kuźnia”(śpiew, gitara, tamburyn). „Spotkanie z piosenką żeglarską” .W programie usłyszymy tradycyjną, dawną jak i inne pieśni żeglarskie.


Teatrzyki w roku szkolnym 2013/2014

18 września godz. 11:00 - "Zielona karuzela"

23 października godz.9:30 - "Zaczarowany koszyczek"

27 listopada godz. 9:30 - "Król zwierząt"

11 grudnia godz. 10:00 - Zabawa z Mikołajem

19 grudnia godz. 9:30 - "Świąteczne marzenia"

22 stycznia godz 9:30 - "Kije samobije"

6 luty godz 9:30 -"Przygody koguta Pablita"

11 luty - 10:30 - Bal karnawałowy

31 marca godz.9:15 - "O grającym drzewie"

Koncerty w roku szkolnym 2012/2013

Wrzesień:

„O fletni i ciekawych instrumentach strunowych”

  • W koncercie wystąpią muzycy grający na rumuńskiej fletni Pana, instrumentach ludowych takich jak domra oraz na akordeonie. W koncercie usłyszymy grane na tych ludowych z pochodzenia instrumentach utwory klasyczne oraz artystyczne opracowania muzyk ludowej.

Październik:

„Bandury – narodowy instrument naszych sąsiadów”

  • Piękny, poetycki koncert, w którym usłyszymy m.in. artystyczne opracowania narodowych pieśni ukraińskich. Zagra i zaśpiewa - Trio Bandurzystek „Rosawa” z Filharmonii w Żytomierzu a Ukrainie.

Listopad:

„Poznajemy Afrykę”

  • Program afrykański prezentujący afrykańskie instrumenty perkusyjne. Wystąpi trójka czarnoskórych muzyków , która poprowadzi z dziećmi warsztaty gry na bębnach – djembe, marakasy, dum-dum, balaton.

Grudzień:

„ O muzyce naszego kraju”

Koncert, w którym usłyszymy kompozycje najwybitniejszych kompozytorów polskich - F. Chopin. S. Moniuszko, H. Wieniawski, K. Szymanowski, I.J. Paderewski, G. Bacewicz (sopran, bas, skrzypce, fortepian).

Styczeń:

” O dworach, rycerzach i życiu w dawnych czasach”

  • Utrzymany w pogodnym nastroju program, w którym dowiemy się o życiu ludzi w wiekach średnich, a także zaprezentujemy pokazy walk rycerskich (dwóch rycerzy, chłopek).

Luty:

„O muzyce popularnej czyli jak się bawić”

  • Karnawałowy koncert muzyki rozrywkowej. W programie usłyszymy dawne przeboje muzyki popularnej jak i aktualne przeboje. Grupa zagra w składzie : gitara prowadząca, gitara basowa, perkusja , śpiew.

Marzec:

„Od menueta do rock’n’rolla”

  • Koncert, w którym wystąpią muzycy grający na trąbce, ksylofonie, werblach, saksofonie altowym i fortepianie. Zabrzmią zarówno utwory klasyczne jak i z kręgu muzyki rozrywkowej.

Kwiecień:

„O tańcach , pieśniach i zwyczajach Indian”

  • Członkowie Zespołu Pieśni i Tańca „Huu-Ska Luta”w oryginalnych indiańskich strojach opowiedzą o kulturze Indian Ameryki Płn. Oraz zaprezentują tańce Indiańskie. Będziemy mieli okazję podziwiać m.in. taniec nikap, taniec kobiecy, usłyszymy Indiankę legendę o flecie a także o łapaczu snów Ojibwa.

Maj:

„Piosenki starej Warszawy”

  • W koncercie wystąpią trzej muzycy Kapeli Czerniakowskiej (banjola, akordeon, kontrabas, śpiew). Artyści z właściwym sobie poczuciem humoru wykonają znane i mniej znane piosenki, w których odnajdujemy zanikający już klimat i atmosferę dawnej Warszawy.

Czerwiec:

„O walkach z dalekich Chin”

  • W wykonaniu grupy „Złoty Lew” reprezentantów Polski w dyscyplinie sztuki walki Kung Fu / Wushu, zobaczymy niezwykłe widowisko – pokaz przypominający bardziej balet niż walkę. Pokaz ten ma zwrócić uwagę dzieci na rozwój własne sprawności fizycznej.

Teatrzyki

18-09-2012 - godzina 10:15 - "Król Maciuś I"

16-10-2012 - godzina 10:00 - "Pamiętnik kundla Burego"

23-11-2012 - godzina 09:15 - "Z malowanej skrzyni"

20-12-2012 - godzina 13:00 - "Kolędy góralskie z Mikołajem"

23-01-2013 - godzina 10:00 - Bal karnawałowy z wodzirejem