szansa


Nasze przedszkole przyst─ůpi┼éo do projektu "RODZINA- wspólna sprawa". Wybrali┼Ťmy STANDARDY do realizacji zada┼ä z projektu.

Sa to:

I. We wspópracy z rodzicami opracowuje diagnoz─Ö dziecka i zapewnia ci─ůg┼éo┼Ť─ç w przekazywaniu informacji do kolejnej placówki.

Wska┼║nik realizacji:

1. W placówce przeprowadza si─Ö rozmowy z rodzicem nowoprzyj─Ötego dziecka w oparciu o kwestionariusz na temat jego rozwoju, stanu zdrowia i jego funkcjonowania.

2. W przedszkolu nauczyciele wymieniaj─ů si─Ö wiedz─ů o aktualnym etgapie rozwoju dziecka i jego funkcjonowaniu w ramach posiedze┼ä zespo┼éu pracownikó placówki.

II. Placówka organizuje ró┼╝ne formy i diz┼éania wspieraj─ůce rodzin─Ö i dziecko.

Wska┼║nik realizacji:


1. Placówka organizuje spotkania z rodzicami w celu wys┼éuchania wzajemnych oczekiwa┼ä, poznania zasobóm mo ┼╝liwo┼Ťci i nawi─ůzania wspólpracy.

2.Placówka organizuje indywidualne spotkania ze specjalistami dla rodziców dzieci z dysfunkcj─ů,

3. Placóka w┼é─ůcza si─Ö w udzielanie rodzinie pomocy materialnej , opieku┼äczej oraz organizowania zaj─Ö─ç wspieraj─ůcych rozwój dziecka.


III. Placówka wspó┼épracuje z instytucjami i osoami pracuj─ůcymi na rzecz dzieci i rodzin.

Wska┼║niki realizacji:

1. Tworzy si─Ö lokalne zespo┼éy koordynatorów, którzy wspó┼épracuj─ů ze sob ─ů spotykaj─ůc si─Ö cyklicznie w celu wymiany informacji i koordynowania form pomocy rodzinie.

2. Rodzice wspó┼édecyduj─ů , z jakimi instytucjami nawi─ů┼╝─ů wspólprac─Ö.

IV. W placówce stasuje si e opracowany "Program wspierania dziecka i rodziny"

1. Placówka opracowuje program zawieraj─ůcy: cele, dzia┼éania (w tym diagnoz ─Ö, planowanie, realizacj─Ö), sposoby realizacji wewn─ůtrz placówki, zasady wspó┼édzia┼éania z rodzicami, zasady wspó┼épracy z instytucjami dzia┼éaj─ůcymi a rzecz dziecka i ┼Ťrodowiska, sposoby oceny skuteczno┼Ťci dzia┼éa┼ä.

2. Pracownicy placówki prowadz─ů dzia┼éania w oparciu o "Program wspieranie dziecka i rodziny".


Szansa