święto pluszowego misia


Dziś po śniadaniu w przedszkolu odbyła się wesoła zabawa z misiami. Pani Bogusia opowiedziała dzieciom, o tym, że każdy z nas ma swoje święto. Są to urodziny, imieniny, Dzień Dziecka, Dzień Matki.

25 listopada 2013 roku, obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał 111 lat temu i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

Właśnie z tej okazji dzieci przyniosły z domu swoje ulubione maskotki misie. Wszystkie misie lubią wesołą zabawę , aby każdy mógł pokazać swojego Misia zapraszamy dzieci do wspólnej parady przy dźwiękach muzyki. Oprócz parady, tańców dzieci z misiami miały do wykonania wiele trudnych zadań. W zadaniu układania Misia ze sznurka najszybsze były dzieci z grupy żółtej, ale z kasztanów najładniej ułożyły dzieci z grupy niebieskiej. Nasze dzielne maluszki też starały się jak mogły aby wykonać zadania. Potem Miś uczył dzieci zasad bezpieczeństwa. Pomagał przejść „po linie” na drugą stronę rzeki. Najsłodsza zabawa to zabawa z miodkiem. Dzieci wylizywały „słodkie co nieco” z talerzyków. Zabawa zakończyła się wysłuchaniem opowiadania „O Misiu łasuchu i jego wielkim brzuchu”. Przy piosence „Pokochaj pluszowego Misia” dzieci poszły do szatni aby ubrać się przed wyjściem do ogrodu. W podziękowaniu za wspólną zabawę dzieci poczęstowały się słodkimi żelkami - misiami.

Opracowała Bogusława Tkaczyk


  • Dużo nas
    dużo nas
  • Grupa czerwona z misiami
    grupa czerwona z misiami
  • Miś grupy niebieskiej
    miś grupy niebieskiej


kliknij po więcej zdjęć z tej galerii!