tańce narodowe - koncert muzyczny


Tancerze w strojach ludowych z różnych regionów Polski, przy akompaniamencie pięknie wykonanej muzyki zaprezentowali się naszej widowni.

Z pośród ogromnej ilości tańców narodowych zostały pokazane następujące tańce:

Polonez – tańczony w kontuszach bądź strojach ułańskich. Pokazane zostały kroki niezbędne do wykonania tego tańca przez parę ubraną w odpowiedni strój: kwot podstawowy tańczony na 3, a następnie zaprezentowany cały taniec. Przedszkolaki pokazały niektóre fragmenty tańca.

Mazur – pochodzi z Mazowsza tańczony w strojach ułańskich. Zaprezentowany został podstawowy krok liczony na 3. Dzieci wspólnie z tancerzami zaprezentowały wybrane kroki.

Kujawiak i Oberek zazwyczaj tańczone razem. Kujawiak to taniec spokojny, romantyczny natomiast Oberek to taniec żywiołowy bardzo szybki, w ruchu obrotowym. Stroje wykorzystane z Łowicza. W dalszym ciągu są zespoły, które tańczą te tańce: „Mazowsze”, „Śląsk” i inne

Krakowiak – pochodzi z Małopolski. Jest to taniec żywiołowy, tętniący życiem. Stroje krakowskie są bardzo piękne, kolorowe i eleganckie, bogate w zdobienia. Krakowiak jest tańcem akcentowanym na 2.

Opracowała Anna Zbrzeźniak


galeria jest niedostępna :(